NL FR EN
SEPTEMBER 2016
Download Calendar

FIBA Champions League

1. round
OCTOBER 10, Tuesday
END Rosa Radom 79 - 96 medi Bayreuth
END CEZ Nymburk 72 - 81 Nanterre 92
END Neptunas Klaipeda 75 - 73 Elan Chalon
END AEK Athens 79 - 87 Movistar Estudiantes
END Gaziantep 82 - 77 SikeliArchivi Capo d'Orlando
END MHP Riesen Ludwigsburg 103 - 70 PAOK
END Telekom Baskets Bonn 66 - 74 Oostende
END AS Monaco 90 - 53 Juventus Utena
END Umana Reyer Venezia 108 - 101 Banvit
OCTOBER 11, Wednesday
END Ventspils 73 - 72 Iberostar Tenerife
END Besiktas Sompo Japan 80 - 86 Sidigas Avellino
END Aris 70 - 64 Stelmet Zielona Gora
END Ewe Basket Oldenburg 86 - 89 Enisey Krasnoyarsk
END UCAM Murcia 78 - 76 UNET Holon
END SIG Strasbourg 83 - 69 Petrol Olimpija
END Dinamo Sassari 87 - 88 Pinar Karsiyaka
2. round
OCTOBER 17, Tuesday
END Stelmet Zielona Gora 73 - 69 Telekom Baskets Bonn
END CEZ Nymburk 99 - 70 Aris
END Iberostar Tenerife 82 - 72 MHP Riesen Ludwigsburg
END Pinar Karsiyaka 90 - 78 Juventus Utena
END UNET Holon 56 - 85 AS Monaco
END Umana Reyer Venezia 101 - 103 AEK Athens
END Oostende 49 - 77 Besiktas Sompo Japan
END Elan Chalon 67 - 55 SikeliArchivi Capo d'Orlando
OCTOBER 18, Wednesday
END Neptunas Klaipeda 87 - 80 Ventspils
END Banvit 87 - 83 Petrol Olimpija
END Enisey Krasnoyarsk 62 - 68 UCAM Murcia
END PAOK 82 - 85 Gaziantep
END medi Bayreuth 82 - 80 SIG Strasbourg
END Movistar Estudiantes 78 - 68 Rosa Radom
END Nanterre 92 89 - 81 Sidigas Avellino
END Dinamo Sassari 76 - 83 Ewe Basket Oldenburg
3. round
OCTOBER 24, Tuesday
END Rosa Radom 71 - 81 Umana Reyer Venezia
END Ventspils 78 - 77 Elan Chalon
END Besiktas Sompo Japan 65 - 60 Stelmet Zielona Gora
END AEK Athens 70 - 74 Banvit
END MHP Riesen Ludwigsburg 95 - 83 Neptunas Klaipeda
END AS Monaco 89 - 73 Enisey Krasnoyarsk
END Telekom Baskets Bonn 87 - 89 CEZ Nymburk
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 58 - 63 PAOK
OCTOBER 25, Wednesday
END Petrol Olimpija 77 - 90 medi Bayreuth
END Juventus Utena 71 - 69 UNET Holon
END Gaziantep 74 - 87 Iberostar Tenerife
END Aris 70 - 62 Nanterre 92
END Ewe Basket Oldenburg 96 - 82 Pinar Karsiyaka
END UCAM Murcia 78 - 83 Dinamo Sassari
END Sidigas Avellino 66 - 57 Oostende
END SIG Strasbourg 77 - 74 Movistar Estudiantes
4. round
OCTOBER 31, Tuesday
END Stelmet Zielona Gora 90 - 79 Sidigas Avellino
END CEZ Nymburk 64 - 70 Besiktas Sompo Japan
END Aris 69 - 75 Telekom Baskets Bonn
END Enisey Krasnoyarsk 85 - 81 Juventus Utena
END Pinar Karsiyaka 98 - 91 UNET Holon
END Dinamo Sassari 63 - 81 AS Monaco
END Elan Chalon 75 - 61 PAOK
END Movistar Estudiantes 75 - 81 Petrol Olimpija
NOVEMBER 01, Wednesday
END Iberostar Tenerife 88 - 47 SikeliArchivi Capo d'Orlando
END Banvit 85 - 74 medi Bayreuth
END Ventspils 61 - 73 MHP Riesen Ludwigsburg
END Neptunas Klaipeda 114 - 73 Gaziantep
END AEK Athens 96 - 92 Rosa Radom
END Ewe Basket Oldenburg 100 - 80 UCAM Murcia
END Nanterre 92 75 - 74 Oostende
END Umana Reyer Venezia 78 - 67 SIG Strasbourg
5. round
NOVEMBER 07, Tuesday
END Petrol Olimpija 66 - 76 Umana Reyer Venezia
END Telekom Baskets Bonn 62 - 84 Nanterre 92
END Besiktas Sompo Japan 83 - 61 Aris
END SIG Strasbourg 80 - 78 AEK Athens
END Oostende 82 - 78 Stelmet Zielona Gora
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 60 - 90 Neptunas Klaipeda
END medi Bayreuth 84 - 90 Movistar Estudiantes
END UNET Holon 81 - 75 Enisey Krasnoyarsk
NOVEMBER 08, Wednesday
END Gaziantep 74 - 99 Ventspils
END Rosa Radom 49 - 48 Banvit
END Juventus Utena 90 - 85 Dinamo Sassari
END PAOK 74 - 79 Iberostar Tenerife
END AS Monaco 88 - 73 Ewe Basket Oldenburg
END Sidigas Avellino 80 - 63 CEZ Nymburk
END UCAM Murcia 91 - 96 Pinar Karsiyaka
END MHP Riesen Ludwigsburg 94 - 74 Elan Chalon
6. round
NOVEMBER 14, Tuesday
END CEZ Nymburk 86 - 72 Oostende
END Ventspils 55 - 66 SikeliArchivi Capo d'Orlando
END Aris 59 - 56 Sidigas Avellino
END MHP Riesen Ludwigsburg 86 - 74 Gaziantep
END Banvit 82 - 80 Movistar Estudiantes
END Umana Reyer Venezia 70 - 67 medi Bayreuth
END UCAM Murcia 63 - 68 AS Monaco
END Nanterre 92 95 - 82 Stelmet Zielona Gora
NOVEMBER 15, Wednesday
END Rosa Radom 63 - 74 SIG Strasbourg
END Neptunas Klaipeda 82 - 69 PAOK
END Telekom Baskets Bonn 73 - 74 Besiktas Sompo Japan
END Pinar Karsiyaka 97 - 81 Enisey Krasnoyarsk
END Ewe Basket Oldenburg 102 - 95 Juventus Utena
END Elan Chalon 61 - 73 Iberostar Tenerife
END Dinamo Sassari 98 - 84 UNET Holon
END AEK Athens 91 - 73 Petrol Olimpija
7. round
DECEMBER 05, Tuesday
END Juventus Utena 83 - 93 UCAM Murcia
END PAOK 83 - 76 Ventspils
END UNET Holon 94 - 90 Ewe Basket Oldenburg
END Iberostar Tenerife 90 - 67 Neptunas Klaipeda
END Petrol Olimpija 80 - 72 Rosa Radom
END Gaziantep 68 - 73 Elan Chalon
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 61 - 72 MHP Riesen Ludwigsburg
END Oostende 69 - 67 Aris
END SIG Strasbourg 87 - 72 Banvit
DECEMBER 06, Wednesday
END Movistar Estudiantes 81 - 80 Umana Reyer Venezia
END Stelmet Zielona Gora 82 - 88 CEZ Nymburk
END Enisey Krasnoyarsk 65 - 75 Dinamo Sassari
END medi Bayreuth 80 - 73 AEK Athens
END Besiktas Sompo Japan 79 - 74 Nanterre 92
END Sidigas Avellino 61 - 69 Telekom Baskets Bonn
END AS Monaco 79 - 65 Pinar Karsiyaka
8. round
DECEMBER 12, Tuesday
END Stelmet Zielona Gora 72 - 80 Aris
END Pinar Karsiyaka 70 - 79 Dinamo Sassari
END Petrol Olimpija 78 - 77 SIG Strasbourg
END Elan Chalon 86 - 81 Neptunas Klaipeda
END Oostende 86 - 84 Telekom Baskets Bonn
END Movistar Estudiantes 78 - 85 AEK Athens
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 83 - 57 Gaziantep
END UNET Holon 75 - 81 UCAM Murcia
DECEMBER 13, Wednesday
END Enisey Krasnoyarsk 53 - 79 Ewe Basket Oldenburg
END Iberostar Tenerife 65 - 71 Ventspils
END PAOK 63 - 83 MHP Riesen Ludwigsburg
END medi Bayreuth 90 - 85 Rosa Radom
END Sidigas Avellino 90 - 74 Besiktas Sompo Japan
END Nanterre 92 84 - 90 CEZ Nymburk
END Banvit 90 - 62 Umana Reyer Venezia
END Juventus Utena 85 - 92 AS Monaco
9. round
DECEMBER 19, Tuesday
END AS Monaco 94 - 64 UNET Holon
END Petrol Olimpija 57 - 65 Banvit
END Ventspils 69 - 84 Neptunas Klaipeda
END Aris 65 - 71 CEZ Nymburk
END MHP Riesen Ludwigsburg 62 - 83 Iberostar Tenerife
END Telekom Baskets Bonn 72 - 58 Stelmet Zielona Gora
END Besiktas Sompo Japan 87 - 77 Oostende
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 69 - 79 Elan Chalon
DECEMBER 20, Wednesday
END Rosa Radom 77 - 84 Movistar Estudiantes
END Juventus Utena 76 - 82 Pinar Karsiyaka
END Gaziantep 65 - 77 PAOK
END Ewe Basket Oldenburg 90 - 72 Dinamo Sassari
END Sidigas Avellino 102 - 106 Nanterre 92
END SIG Strasbourg 77 - 82 medi Bayreuth
END UCAM Murcia 82 - 77 Enisey Krasnoyarsk
END AEK Athens 84 - 64 Umana Reyer Venezia
10. round
JANUARY 09, Tuesday
END Stelmet Zielona Gora 99 - 96 Besiktas Sompo Japan
END CEZ Nymburk 106 - 98 Telekom Baskets Bonn
END Neptunas Klaipeda 71 - 87 MHP Riesen Ludwigsburg
END PAOK 79 - 61 SikeliArchivi Capo d'Orlando
END Pinar Karsiyaka 85 - 86 Ewe Basket Oldenburg
END Movistar Estudiantes 81 - 65 SIG Strasbourg
END Nanterre 92 91 - 63 Aris
END Umana Reyer Venezia 102 - 93 Rosa Radom
END UNET Holon 106 - 91 Juventus Utena
JANUARY 10, Wednesday
END Enisey Krasnoyarsk 65 - 94 AS Monaco
END Iberostar Tenerife 72 - 53 Gaziantep
END medi Bayreuth 78 - 79 Petrol Olimpija
END Banvit 78 - 71 AEK Athens
END Oostende 51 - 61 Sidigas Avellino
END Elan Chalon 69 - 75 Ventspils
END Dinamo Sassari 88 - 94 UCAM Murcia
11. round
JANUARY 16, Tuesday
END AS Monaco 87 - 55 Dinamo Sassari
END Juventus Utena 81 - 73 Enisey Krasnoyarsk
END PAOK 90 - 81 Elan Chalon
END MHP Riesen Ludwigsburg 84 - 68 Ventspils
END Besiktas Sompo Japan 91 - 80 CEZ Nymburk
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 59 - 106 Iberostar Tenerife
END UCAM Murcia 85 - 65 Ewe Basket Oldenburg
END UNET Holon 93 - 95 Pinar Karsiyaka
JANUARY 17, Wednesday
END Rosa Radom 63 - 69 AEK Athens
END Gaziantep 98 - 94 Neptunas Klaipeda
END Petrol Olimpija 57 - 72 Movistar Estudiantes
END medi Bayreuth 76 - 88 Banvit
END Telekom Baskets Bonn 76 - 59 Aris
END Sidigas Avellino 57 - 64 Stelmet Zielona Gora
END Oostende 73 - 60 Nanterre 92
END SIG Strasbourg 70 - 67 Umana Reyer Venezia
12. round
JANUARY 23, Tuesday
END CEZ Nymburk 81 - 77 Sidigas Avellino
END Stelmet Zielona Gora 98 - 68 Oostende
END Neptunas Klaipeda 99 - 62 SikeliArchivi Capo d'Orlando
END AEK Athens 87 - 88 SIG Strasbourg
END Pinar Karsiyaka 79 - 72 UCAM Murcia
END Dinamo Sassari 93 - 78 Juventus Utena
END Movistar Estudiantes 68 - 76 medi Bayreuth
END Elan Chalon 56 - 70 MHP Riesen Ludwigsburg
JANUARY 24, Wednesday
END Banvit 74 - 64 Rosa Radom
END Ventspils 91 - 103 Gaziantep
END Iberostar Tenerife 93 - 79 PAOK
END Enisey Krasnoyarsk 98 - 93 UNET Holon
END Aris 65 - 72 Besiktas Sompo Japan
END Ewe Basket Oldenburg 78 - 84 AS Monaco
END Nanterre 92 93 - 90 Telekom Baskets Bonn
END Umana Reyer Venezia 84 - 67 Petrol Olimpija
13. round
JANUARY 30, Tuesday
END Stelmet Zielona Gora 85 - 82 Nanterre 92
END Juventus Utena 73 - 77 Ewe Basket Oldenburg
END Petrol Olimpija 71 - 80 AEK Athens
END Besiktas Sompo Japan 95 - 79 Telekom Baskets Bonn
END SIG Strasbourg 98 - 81 Rosa Radom
END SikeliArchivi Capo d'Orlando 68 - 79 Ventspils
END Movistar Estudiantes 78 - 73 Banvit
END UNET Holon 92 - 103 Dinamo Sassari
JANUARY 31, Wednesday
END AS Monaco 83 - 75 UCAM Murcia
END Enisey Krasnoyarsk 74 - 81 Pinar Karsiyaka
END PAOK 91 - 70 Neptunas Klaipeda
END Iberostar Tenerife 82 - 62 Elan Chalon
END Oostende 73 - 79 CEZ Nymburk
END medi Bayreuth 89 - 81 Umana Reyer Venezia
END Gaziantep 67 - 72 MHP Riesen Ludwigsburg
END Sidigas Avellino 79 - 66 Aris
14. round
FEBRUARY 06, Tuesday
END Rosa Radom 75 - 58 Petrol Olimpija
END Umana Reyer Venezia 92 - 91 Movistar Estudiantes
END AEK Athens 83 - 81 medi Bayreuth
END MHP Riesen Ludwigsburg 86 - 61 SikeliArchivi Capo d'Orlando
END Banvit 63 - 80 SIG Strasbourg
END Elan Chalon 85 - 60 Gaziantep
END Ventspils 59 - 80 PAOK
END Neptunas Klaipeda 67 - 83 Iberostar Tenerife
FEBRUARY 07, Wednesday
END CEZ Nymburk 84 - 70 Stelmet Zielona Gora
END Telekom Baskets Bonn 79 - 74 Sidigas Avellino
END Nanterre 92 73 - 68 Besiktas Sompo Japan
END Aris 66 - 70 Oostende
END Ewe Basket Oldenburg 87 - 86 UNET Holon
END Dinamo Sassari 101 - 94 Enisey Krasnoyarsk
END UCAM Murcia 56 - 70 Juventus Utena
END Pinar Karsiyaka 84 - 77 AS Monaco