NL FR EN
SEPTEMBER 2016
Download Calendar

FIBA Champions League

To Be Decided
Neptunas Klaipeda Hapoel Jerusalem
Brose Bamberg Banvit
Telenet Giants Antwerp UCAM Murcia
Le Mans Segafredo Virtus Bologna
Hapoel Jerusalem Neptunas Klaipeda
Iberostar Tenerife Promitheas
PAOK AEK Athens
AEK Athens PAOK
UCAM Murcia Telenet Giants Antwerp
Nanterre 92 Besiktas Sompo Japan
Nizhny Novgorod Umana Reyer Venezia
Segafredo Virtus Bologna Le Mans
Besiktas Sompo Japan Nanterre 92
1. round
OCTOBER 09, Tuesday
END Petrol Olimpija 71 - 81 SIG Strasbourg
END Nizhny Novgorod 93 - 100 Sidigas Avellino
END Lietkabelis 87 - 91 Telenet Giants Antwerp
END Iberostar Tenerife 87 - 68 Telekom Baskets Bonn
END medi Bayreuth 70 - 78 Besiktas Sompo Japan
END JDA Dijon 74 - 63 CEZ Nymburk
END Umana Reyer Venezia 69 - 59 PAOK
OCTOBER 10, Wednesday
END Opava 74 - 67 Nanterre 92
END Banvit 89 - 76 MHP Riesen Ludwigsburg
END Ventspils 78 - 99 Anwil
END AEK Athens 75 - 79 Hapoel Jerusalem
END Brose Bamberg 88 - 89 Montakit Fuenlabrada
END UCAM Murcia 74 - 62 Le Mans
END Filou Oostende 84 - 93 Promitheas
END Segafredo Virtus Bologna 83 - 78 Neptunas Klaipeda
END UNET Holon 93 - 69 Fribourg Olympic
2. round
OCTOBER 16, Tuesday
END CEZ Nymburk 93 - 94 AEK Athens
END Banvit 96 - 67 Le Mans
END PAOK 95 - 100 Telekom Baskets Bonn
END SIG Strasbourg 67 - 63 medi Bayreuth
END UCAM Murcia 91 - 85 Ventspils
END Segafredo Virtus Bologna 89 - 60 Filou Oostende
END Montakit Fuenlabrada 96 - 84 Telenet Giants Antwerp
END Hapoel Jerusalem 81 - 67 Lietkabelis
OCTOBER 17, Wednesday
END Anwil 82 - 93 Nizhny Novgorod
END Neptunas Klaipeda 78 - 63 Besiktas Sompo Japan
END Promitheas 79 - 77 Petrol Olimpija
END MHP Riesen Ludwigsburg 77 - 96 Sidigas Avellino
END Brose Bamberg 73 - 64 JDA Dijon
END Fribourg Olympic 97 - 79 Opava
END Umana Reyer Venezia 111 - 104 UNET Holon
END Nanterre 92 58 - 75 Iberostar Tenerife
3. round
OCTOBER 23, Tuesday
END Opava 72 - 90 Umana Reyer Venezia
END Ventspils 86 - 80 Banvit
END Nizhny Novgorod 51 - 72 UCAM Murcia
END Iberostar Tenerife 91 - 68 Fribourg Olympic
END UNET Holon 72 - 68 PAOK
END Telekom Baskets Bonn 57 - 81 Nanterre 92
END Sidigas Avellino 105 - 102 Anwil
END Le Mans 64 - 54 MHP Riesen Ludwigsburg
OCTOBER 24, Wednesday
END Besiktas Sompo Japan 71 - 78 SIG Strasbourg
END Lietkabelis 97 - 86 CEZ Nymburk
END AEK Athens 93 - 86 Brose Bamberg
END medi Bayreuth 70 - 75 Promitheas
END Telenet Giants Antwerp 101 - 89 Hapoel Jerusalem
END Petrol Olimpija 61 - 92 Segafredo Virtus Bologna
END Filou Oostende 91 - 89 Neptunas Klaipeda
END JDA Dijon 85 - 87 Montakit Fuenlabrada
4. round
OCTOBER 30, Tuesday
END PAOK 83 - 82 Nanterre 92
END Fribourg Olympic 79 - 83 Telekom Baskets Bonn
END MHP Riesen Ludwigsburg 85 - 93 Anwil
END JDA Dijon 80 - 90 AEK Athens
END Segafredo Virtus Bologna 74 - 67 medi Bayreuth
END Filou Oostende 73 - 79 Petrol Olimpija
END UCAM Murcia 72 - 69 Sidigas Avellino
END UNET Holon 88 - 72 Opava
OCTOBER 31, Wednesday
END CEZ Nymburk 82 - 74 Telenet Giants Antwerp
END Neptunas Klaipeda 92 - 83 SIG Strasbourg
END Promitheas 80 - 72 Besiktas Sompo Japan
END Banvit 78 - 60 Nizhny Novgorod
END Brose Bamberg 82 - 77 Lietkabelis
END Umana Reyer Venezia 65 - 72 Iberostar Tenerife
END Le Mans 91 - 76 Ventspils
END Montakit Fuenlabrada 75 - 105 Hapoel Jerusalem
5. round
NOVEMBER 06, Tuesday
END Anwil 68 - 87 UCAM Murcia
END Opava 69 - 94 PAOK
END Lietkabelis 78 - 62 JDA Dijon
END Ventspils 93 - 92 MHP Riesen Ludwigsburg
END Nizhny Novgorod 85 - 71 Le Mans
END Iberostar Tenerife 84 - 52 UNET Holon
END Telekom Baskets Bonn 84 - 94 Umana Reyer Venezia
END Telenet Giants Antwerp 76 - 85 Brose Bamberg
END Nanterre 92 96 - 87 Fribourg Olympic
NOVEMBER 07, Wednesday
END Petrol Olimpija 88 - 97 Neptunas Klaipeda
END AEK Athens 78 - 71 Montakit Fuenlabrada
END Hapoel Jerusalem 88 - 64 CEZ Nymburk
END medi Bayreuth 87 - 71 Filou Oostende
END Besiktas Sompo Japan 90 - 94 Segafredo Virtus Bologna
END SIG Strasbourg 83 - 78 Promitheas
END Sidigas Avellino 99 - 95 Banvit
6. round
NOVEMBER 13, Tuesday
END Neptunas Klaipeda 82 - 83 Promitheas
END AEK Athens 65 - 59 Lietkabelis
END UNET Holon 94 - 74 Telekom Baskets Bonn
END Banvit 75 - 68 Anwil
END MHP Riesen Ludwigsburg 81 - 80 UCAM Murcia
END Petrol Olimpija 67 - 76 medi Bayreuth
END JDA Dijon 61 - 80 Telenet Giants Antwerp
END Umana Reyer Venezia 87 - 99 Nanterre 92
NOVEMBER 14, Wednesday
END Opava 70 - 92 Iberostar Tenerife
END Ventspils 75 - 80 Nizhny Novgorod
END PAOK 92 - 61 Fribourg Olympic
END Brose Bamberg 85 - 88 Hapoel Jerusalem
END Filou Oostende 66 - 73 Besiktas Sompo Japan
END Montakit Fuenlabrada 71 - 72 CEZ Nymburk
END Segafredo Virtus Bologna 87 - 81 SIG Strasbourg
END Le Mans 74 - 77 Sidigas Avellino
7. round
NOVEMBER 20, Tuesday
END CEZ Nymburk 78 - 84 Brose Bamberg
END Fribourg Olympic 86 - 96 Umana Reyer Venezia
END Telenet Giants Antwerp 64 - 71 AEK Athens
END Telekom Baskets Bonn 114 - 77 Opava
END Banvit 62 - 63 UCAM Murcia
END medi Bayreuth 102 - 78 Neptunas Klaipeda
END SIG Strasbourg 61 - 64 Filou Oostende
END Hapoel Jerusalem 86 - 72 JDA Dijon
NOVEMBER 21, Wednesday
END Anwil 76 - 64 Le Mans
END Nizhny Novgorod 74 - 76 MHP Riesen Ludwigsburg
END Lietkabelis 78 - 67 Montakit Fuenlabrada
END Promitheas 85 - 95 Segafredo Virtus Bologna
END Iberostar Tenerife 65 - 66 PAOK
END Besiktas Sompo Japan 94 - 84 Petrol Olimpija
END Nanterre 92 70 - 82 UNET Holon
END Sidigas Avellino 74 - 88 Ventspils
8. round
DECEMBER 11, Tuesday
END CEZ Nymburk 78 - 89 JDA Dijon
END Promitheas 84 - 88 Filou Oostende
END Hapoel Jerusalem 70 - 83 AEK Athens
END Telenet Giants Antwerp 70 - 64 Lietkabelis
END Telekom Baskets Bonn 92 - 99 Iberostar Tenerife
END Besiktas Sompo Japan 74 - 90 medi Bayreuth
END SIG Strasbourg 81 - 73 Petrol Olimpija
DECEMBER 12, Wednesday
END Anwil 84 - 71 Ventspils
END Neptunas Klaipeda 88 - 85 Segafredo Virtus Bologna
END PAOK 77 - 76 Umana Reyer Venezia
END MHP Riesen Ludwigsburg 76 - 88 Banvit
END Fribourg Olympic 90 - 95 UNET Holon
END Montakit Fuenlabrada 65 - 75 Brose Bamberg
END Sidigas Avellino 71 - 92 Nizhny Novgorod
END Le Mans 71 - 80 UCAM Murcia
END Nanterre 92 110 - 64 Opava
9. round
DECEMBER 18, Tuesday
END Nizhny Novgorod 86 - 62 Anwil
END Lietkabelis 70 - 97 Hapoel Jerusalem
END Iberostar Tenerife 79 - 68 Nanterre 92
END Telenet Giants Antwerp 102 - 78 Montakit Fuenlabrada
END Telekom Baskets Bonn 94 - 77 PAOK
END Besiktas Sompo Japan 77 - 70 Neptunas Klaipeda
END Petrol Olimpija 76 - 80 Promitheas
END Le Mans 85 - 71 Banvit
END UNET Holon 69 - 70 Umana Reyer Venezia
DECEMBER 19, Wednesday
END JDA Dijon 97 - 101 Brose Bamberg
END Opava 76 - 77 Fribourg Olympic
END Ventspils 61 - 67 UCAM Murcia
END AEK Athens 80 - 76 CEZ Nymburk
END medi Bayreuth 76 - 84 SIG Strasbourg
END Sidigas Avellino 82 - 76 MHP Riesen Ludwigsburg
END Filou Oostende 77 - 76 Segafredo Virtus Bologna
10. round
JANUARY 08, Tuesday
END Anwil 62 - 72 Sidigas Avellino
END CEZ Nymburk 78 - 71 Lietkabelis
END PAOK 92 - 77 UNET Holon
END Fribourg Olympic 66 - 72 Iberostar Tenerife
END Brose Bamberg 77 - 73 AEK Athens
END Umana Reyer Venezia 102 - 81 Opava
END Montakit Fuenlabrada 59 - 73 JDA Dijon
END SIG Strasbourg 64 - 69 Besiktas Sompo Japan
JANUARY 09, Wednesday
END Hapoel Jerusalem 92 - 72 Telenet Giants Antwerp
END Neptunas Klaipeda 77 - 79 Filou Oostende
END Promitheas 95 - 83 medi Bayreuth
END Banvit 78 - 63 Ventspils
END MHP Riesen Ludwigsburg 68 - 73 Le Mans
END Nanterre 92 103 - 56 Telekom Baskets Bonn
END UCAM Murcia 94 - 90 Nizhny Novgorod
END Segafredo Virtus Bologna 87 - 84 Petrol Olimpija
11. round
JANUARY 15, Tuesday
END Ventspils 88 - 77 Le Mans
END Iberostar Tenerife 78 - 80 Umana Reyer Venezia
END Telenet Giants Antwerp 85 - 72 CEZ Nymburk
END Telekom Baskets Bonn 63 - 70 Fribourg Olympic
END Besiktas Sompo Japan 96 - 74 Promitheas
END SIG Strasbourg 80 - 90 Neptunas Klaipeda
END Hapoel Jerusalem 91 - 77 Montakit Fuenlabrada
JANUARY 16, Wednesday
END Anwil 74 - 87 MHP Riesen Ludwigsburg
END Opava 64 - 97 UNET Holon
END Lietkabelis 84 - 67 Brose Bamberg
END Nizhny Novgorod 72 - 75 Banvit
END AEK Athens 80 - 56 JDA Dijon
END medi Bayreuth 83 - 93 Segafredo Virtus Bologna
END Nanterre 92 79 - 70 PAOK
END Sidigas Avellino 57 - 63 UCAM Murcia
END Petrol Olimpija 69 - 71 Filou Oostende
12. round
JANUARY 22, Tuesday
END CEZ Nymburk 80 - 111 Hapoel Jerusalem
END Promitheas 77 - 64 SIG Strasbourg
END MHP Riesen Ludwigsburg 81 - 99 Ventspils
END Banvit 96 - 88 Sidigas Avellino
END UCAM Murcia 78 - 70 Anwil
END Le Mans 89 - 74 Nizhny Novgorod
END Filou Oostende 82 - 62 medi Bayreuth
END Umana Reyer Venezia 69 - 73 Telekom Baskets Bonn
JANUARY 23, Wednesday
END Neptunas Klaipeda 82 - 74 Petrol Olimpija
END PAOK 93 - 43 Opava
END Brose Bamberg 82 - 78 Telenet Giants Antwerp
END Fribourg Olympic 81 - 92 Nanterre 92
END JDA Dijon 99 - 91 Lietkabelis
END Segafredo Virtus Bologna 70 - 71 Besiktas Sompo Japan
END Montakit Fuenlabrada 82 - 90 AEK Athens
END UNET Holon 77 - 88 Iberostar Tenerife
13. round
JANUARY 29, Tuesday
END CEZ Nymburk 104 - 87 Montakit Fuenlabrada
END Nizhny Novgorod 82 - 73 Ventspils
END Lietkabelis 65 - 84 AEK Athens
END Telekom Baskets Bonn 91 - 83 UNET Holon
END Besiktas Sompo Japan 80 - 71 Filou Oostende
END Telenet Giants Antwerp 67 - 63 JDA Dijon
END SIG Strasbourg 83 - 80 Segafredo Virtus Bologna
END UCAM Murcia 73 - 47 MHP Riesen Ludwigsburg
JANUARY 30, Wednesday
END Anwil 84 - 95 Banvit
END Promitheas 69 - 82 Neptunas Klaipeda
END Iberostar Tenerife 97 - 38 Opava
END medi Bayreuth 82 - 71 Petrol Olimpija
END Fribourg Olympic 64 - 84 PAOK
END Sidigas Avellino 68 - 81 Le Mans
END Nanterre 92 80 - 89 Umana Reyer Venezia
END Hapoel Jerusalem 103 - 89 Brose Bamberg
14. round
FEBRUARY 05, Tuesday
END Le Mans 88 - 79 Anwil
END MHP Riesen Ludwigsburg 59 - 85 Nizhny Novgorod
END Ventspils 106 - 102 Sidigas Avellino
END Umana Reyer Venezia 72 - 62 Fribourg Olympic
END UCAM Murcia 86 - 71 Banvit
END Opava 73 - 71 Telekom Baskets Bonn
END PAOK 77 - 85 Iberostar Tenerife
END UNET Holon 62 - 74 Nanterre 92
FEBRUARY 06, Wednesday
END Petrol Olimpija 75 - 81 Besiktas Sompo Japan
END Segafredo Virtus Bologna 98 - 91 Promitheas
END Filou Oostende 94 - 100 SIG Strasbourg
END Neptunas Klaipeda 83 - 73 medi Bayreuth
END JDA Dijon 83 - 85 Hapoel Jerusalem
END Montakit Fuenlabrada 78 - 85 Lietkabelis
END Brose Bamberg 78 - 71 CEZ Nymburk
END AEK Athens 77 - 76 Telenet Giants Antwerp