NL FR EN

FIBA Europe Cup

1. round
OCTOBER 18, Tuesday
END Kormend 100 - 85 Limburg
END Lukoil Academic Sofia 78 - 73 Herzeliya
END Tartu 77 - 78 Redwell-Gunners
OCTOBER 19, Wednesday
END BK Pardubice 80 - 75 Apoel Nicosia
END Prievidza 78 - 69 Steaua CSM
END Sopron 77 - 79 Nanterre 92
END Rilski Sportist 81 - 85 BC Enisey
END Sodertalje Kings 80 - 68 Mons
END Petrolina AEK 86 - 93 Gaziantep
END BC Mures 70 - 58 TLU/Kalev
END Tsmoki-Minsk 86 - 71 BC Siauliai
END FC Porto 79 - 87 Antwerp
END Demir Insaat 100 - 58 Sigal Prishtina
END Donar Groningen 70 - 79 BCM Gravelines
END U-BT Cluj Napoca 85 - 76 KB Peja
END Brussels 77 - 86 Elan Chalon
END SL Benfica 77 - 74 Alba Fehervar
2. round
OCTOBER 25, Tuesday
END BC Enisey 90 - 81 Demir Insaat
END Steaua CSM 76 - 80 Lukoil Academic Sofia
END Telekom Baskets 85 - 76 Sodertalje Kings
END Pau-Lacq-Orthez 77 - 56 Tartu
END BCM Gravelines 95 - 76 Kormend
END Elan Chalon 90 - 76 SL Benfica
END Antwerp 88 - 67 Sopron
END Limburg 90 - 97 Donar Groningen
OCTOBER 26, Wednesday
END BC Siauliai 75 - 84 Apoel Nicosia
END BK Pardubice 75 - 80 Tsmoki-Minsk
END Alba Fehervar 86 - 79 Brussels
END Prienu-Birstono 99 - 61 BC Mures
END Gaziantep 72 - 73 U-BT Cluj Napoca
END Herzeliya 89 - 64 Prievidza
END Nanterre 92 81 - 73 FC Porto
END Sigal Prishtina 100 - 104 Rilski Sportist
END KB Peja 87 - 82 Petrolina AEK
3. round
NOVEMBER 01, Tuesday
END BC Siauliai 90 - 108 BK Pardubice
END Donar Groningen 79 - 74 Kormend
END Redwell-Gunners 66 - 81 Pau-Lacq-Orthez
END Antwerp 69 - 78 Nanterre 92
NOVEMBER 02, Wednesday
END Lukoil Academic Sofia 90 - 75 Prievidza
END Prienu-Birstono 104 - 61 TLU/Kalev
END Alba Fehervar 111 - 91 Elan Chalon
END Sopron 75 - 72 FC Porto
END Herzeliya 90 - 85 Steaua CSM
END Apoel Nicosia 70 - 71 Tsmoki-Minsk
END Gaziantep 74 - 56 KB Peja
END Demir Insaat 92 - 70 Rilski Sportist
END BC Enisey 102 - 101 Sigal Prishtina
END Telekom Baskets 77 - 75 Mons
END Limburg 95 - 98 BCM Gravelines
END U-BT Cluj Napoca 65 - 63 Petrolina AEK
END Brussels 74 - 79 SL Benfica
4. round
NOVEMBER 08, Tuesday
END TLU/Kalev 76 - 89 BC Mures
END Elan Chalon 78 - 74 Brussels
END Antwerp 79 - 72 FC Porto
END Limburg 75 - 92 Kormend
END Mons 94 - 77 Sodertalje Kings
NOVEMBER 09, Wednesday
END BC Siauliai 77 - 90 Tsmoki-Minsk
END Redwell-Gunners 79 - 76 Tartu
END Sigal Prishtina 71 - 81 Demir Insaat
END Alba Fehervar 90 - 71 SL Benfica
END Gaziantep 80 - 72 Petrolina AEK
END Apoel Nicosia 99 - 90 BK Pardubice
END BC Enisey 104 - 84 Rilski Sportist
END KB Peja 76 - 99 U-BT Cluj Napoca
END Herzeliya 84 - 79 Lukoil Academic Sofia
END Steaua CSM 82 - 71 Prievidza
END BCM Gravelines 71 - 67 Donar Groningen
END Nanterre 92 106 - 75 Sopron
5. round
NOVEMBER 15, Tuesday
END Tartu 68 - 89 Pau-Lacq-Orthez
END Sodertalje Kings 90 - 89 Telekom Baskets
END Donar Groningen 98 - 70 Limburg
END SL Benfica 77 - 69 Elan Chalon
NOVEMBER 16, Wednesday
END Kormend 85 - 60 BCM Gravelines
END Prievidza 90 - 85 Herzeliya
END Lukoil Academic Sofia 105 - 76 Steaua CSM
END Petrolina AEK 81 - 64 KB Peja
END Demir Insaat 93 - 77 BC Enisey
END BC Mures 109 - 101 Prienu-Birstono
END Tsmoki-Minsk 78 - 82 BK Pardubice
END Rilski Sportist 100 - 98 Sigal Prishtina
END U-BT Cluj Napoca 72 - 79 Gaziantep
END Brussels 69 - 80 Alba Fehervar
END FC Porto 75 - 79 Nanterre 92
NOVEMBER 17, Thursday
END Sopron 61 - 71 Antwerp
END Apoel Nicosia 76 - 65 BC Siauliai
6. round
NOVEMBER 22, Tuesday
END TLU/Kalev 55 - 96 Prienu-Birstono
END KB Peja 66 - 76 Gaziantep
END Steaua CSM 83 - 92 Herzeliya
END Elan Chalon 106 - 77 Alba Fehervar
END Pau-Lacq-Orthez 92 - 74 Redwell-Gunners
END Mons 72 - 82 Telekom Baskets
END Nanterre 92 90 - 79 Antwerp
NOVEMBER 23, Wednesday
END BK Pardubice 89 - 85 BC Siauliai
END Kormend 72 - 79 Donar Groningen
END Prievidza 81 - 77 Lukoil Academic Sofia
END Sigal Prishtina 87 - 80 BC Enisey
END Rilski Sportist 79 - 74 Demir Insaat
END Tsmoki-Minsk 81 - 68 Apoel Nicosia
END Petrolina AEK 66 - 71 U-BT Cluj Napoca
END BCM Gravelines 77 - 84 Limburg
END FC Porto 76 - 88 Sopron
END SL Benfica 75 - 80 Brussels